Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kış mevsiminin yoğun olarak yaşandığı yerlerde bahçe isteğinden dolayı genellikle kış bahçesi önerilmektedir. Kış mevsimleri için bire bir olacak bu bahçelerin modelleri de farklılık gösterecektir. Kişilerin kendi zevk ve tarzlarına uygun olan modelleri kendi bölgelerinde yapabilecekleri görülecektir. Genellikle müstakil evlerde yoğun bir ilgi ile karşılanan bu bahçeler her zaman huzuru yakalamak isteyen kişiler için de oluşturulabilmektedir. Ayrıca bir mimar ile anlaşarak hayalinizdeki bahçe tasarımını ona anlatabilir ve onun bu işi iyi bir şekilde tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Kış bahçesi oluşturulacağı zaman izin almak da gerekmektedir. İzin sonrasında rahat bir şekilde bahçe modelini oluşturmak mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra bahçe için gerekli olan ürünlerin en öncesinde brandalar gelmektedir. Bu brandaların modelleri de kişilerin zevk ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilecektir. Aynı şekilde açılır paneller yapılır ise yaz mevsiminde de bu bahçelerin kullanımı mümkün olabilecektir.

Kış Bahçesi whatsApp teklif iste

 

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır

Kış bahçesi yapımı için genellikle farklı ustalar ile anlaşmak da önemli olmaktadır. Kişilerin kendi tarzlarına en uygun olan modeli ortaya çıkarabilmeleri için bir tasarıma ihtiyaçları vardır. Bu tasarımı da mimarlar sayesinde oluşturabilirler. Eğer kişiler bahçeyi kendileri yapmak istiyorlarsa, bahçenin etrafını branda ile kaplayabilirler. Bunun yanı sıra ısı sistemleri ile birlikte yalıtımın da iyi olması gerekecektir. Doğru olan yöntemler uygulandığında kış bahçesi yapmak olağan hale gelebilecektir. Ayrıca pimapen kaplamaların yapılması da büyük önem taşımaktadır. Hem ısı hem de ses gibi yalıtımların en iyi şekilde olabilmesi adına pimapen kaplamalar yeterli olacaktır. Sonrasında dekorasyon gibi bölümler de kişilerin hayal gücüne bıraklılmıştır.

kış bahçesi Kış Bahçesi k   bah esi 1 300x205

kış bahçesi

Kış Bahçesi Maliyeti

Kış bahçesi için yapılmış olan düzenlemelerin maliyetleri çok farklı özellikler gösterebilmektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun olan tarzda maliyet çıkarmak da mümkün olabilecektir. Fakat maliyet çıkarırken kişiler eğer bahçeyi tek başlarına yapamayacaklar ise usta ya da mimar gibi etmenleri de devreye sokup buna göre bütçe hazırlamaları gerekecektir.

Kış bahçesi için dekorasyon ürünlerinin de fiyatları değişiklik göstermektedir. Kişilerin kendi zevklerine uygun olan ürünleri seçmeleri mümkün kılınsın diye son zamanlarda çok farklı ürünler ortaya koyulmaktadır. Buna bağlı olarak da bütçenin değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.

kış bahçesi Kış Bahçesi k   bah esi 1 1 1024x768

kış bahçesi

Kış Bahçesi Dekorasyon

Dekorasyon olan unsur kişilerin kendi zevklerine bırakılmaktadır. Bu ürünlerin kullanılması ve dizilimleri de yine kişilerin zevklerine göredir. Fakat farklı dekorasyon fikirleri isteyen kişiler için araştırma yapılması da mümkündür. Öncelikle bu alanda iyi fikirlerden birisi olan kitaplık bölümü için, raf gibi alanlar tercih edilebilir. Bir duvarın dibine koyulabiecek olan sallanan koltuk ya da zevke uygun olan koltuk, kitap okumak için kişileri daha da heveslendirecektir. Kış bahçesi dekorasyonu yapmak isteyen kişiler sadece zaman geçirmek değil; misafirlerini de bu alana davet etmek isterler ise, yemek masası gibi ürünleri de bahçeye yerleştirebilirler. Böylece yemeklerin çok daha zevkli bir hale gelmesi mümkün kılınmış olur. Bunun haricinde yerleştirilebilecek olan tüm ürünlerin kişilerin zevk ve hayal güçlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

kış bahçesi Kış Bahçesi k   bah esi 6 1024x659

kış bahçesi

Kış Bahçesi İçin Isıtıcı Modelleri

Kış bahçesi için ısıtıcı modelleri olmazsa olmazdır. İstenirse şömine gibi farklı bir hava katacak olan unsurlar bu bahçede yerini alabilecektir. Bunun haricinde yerden ısıtma gibi sistemler de istenirse eklenebilir. Klasik olan ısıtma sistemlerinin de bahçe bölümünde yer alabileceği görülecektir. Yapılacak olan bu bahçesinin ısı yalıtımına sahip olması, daha fazla masraflı olan ısınmanın da önüne geçecek ve kış mevsimlerinde bu alanın sıcak kalması sağlanacaktır.

Süs Havuzu

Süs Havuzu

Kişilerin müstakil olan evlerinde oluşturdukları bahçe modellerinin içerisinde yer alabilecek olan süs havuzu modellerini severek kullandıkları söylenebilecektir. Bu modellerin birbirinden farklı olan görünüşleri sayesinde huzur bulmak da mümkün olacaktır. Ayrıca kişilerin kendi istedikleri tarzda bu havuzları düzenlemeleri mümkündür. Tamamen hayal gücüne göre de farklı tasarımda süs havuzu üreten kimi firmaları da görmek mümkündür.

Süs havuzları kurulduktan sonra belli zamanlarda da temizlenmesi gereken bir havuz çeşididir. Bakterilerden korunmak adına bu havuzların düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekecektir. aynı zamanda oldukça hoş bir görünüme de sahip oldukları söylenebilir. Kişilerin alan değerlendirmesi yapmak istedikleri zaman bu tür havuzları kullanabilecekleri görülür. Eğer bahçede yer alan havuz prefabrik gibi havuzlar için uygun büyüklükte değil ise süs havuzu sayesinde yine aynı şekilde hoş bir görünüm elde etmek de mümkün olabilecektir.

süs havuzu Süs Havuzu whatsApp teklif iste

Süs Havuzu Kurulumu

Süs havuzu kurulum açısından kolay bir havuz çeşidi olmaktadır. Öncelikle hemen her şeyde olduğu gibi bu havuzun da tasarımının yapılmış olması gerekmektedir. Alana göre tasarım sağlandıktan sonra yapılacak alan kazılmalıdır. Kazma işleminin de havuzun düzgün olması açısından dengeli kazılması gerekir. Ayrıca yine bütçe değerlendirmesi de yapılmalıdır. Bütçeye uygun olarak bir süs havuzu yapılması, sonrasında sorun da teşkil etmeyecektir. Ayrıca istenirse kişiler usta yardımı ile de süs havuzu yapabilirler. Usta devreye girdiğinde bütçe düzenlemesinde onun da işçiliği ek olarak katılmalıdır. Bunun yanı sıra istenirse farklı tasarımlardan sonra süsleme işlemleri de yapılabilir. Kişilerin kendi zevklerine göre farklı süsler ile daha sıradışı bir görünüm elde etmeleri kolay hale gelebilmektedir.

Kurulum sırasında kazma işlemi bittikten sonra gerekli olan malzemelerin de hazır olması gerekecektir. Ayrıca istenirse şelaleli olan tasarımlar da oldukça hoş bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir.

Süs Havuzu süs havuzu Süs Havuzu S s Havuzu 1 300x200

Süs Havuzu

Süs Havuzu Modelleri

Süs havuzu modelleri kişilerin zevklerine ve hayal güçlerine göre farklı tasarımları içerebilmektedir. Hazı olarak alınabilecek olan modellerin haricinde istenirse yeniden bir havuz da yapılabilir. Öncelikle havuzun yeniden yapılabilmesi için gerekli olan malzemelerin hazırlanması gerekecektir. ayrıca alana bağlı olarak havuz büyük ya da küçük şekilde tasarlanabilmektedir. Modeller arasında en çok tercih edileni şelale tasarımlarına sahip olanlarıdır. Rahatlama amaçlı olarak da bu havuz modellerinin kullanıldığı görülebilecektir. Fıskiye gibi farklı bir şekilde tasarlanmış olan süs havuzu modelleri de yoğun olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kimi havuzların ışıklandırma ile farklılaştığı görülebilecektir. Işıklı olan süs havuzları da hazır olarak satılabilmektedir. İstenirse farklı taşlar ile kişiler kendi havuz modellerini de ortaya çıkarabilirler.

Süs Havuzu süs havuzu Süs Havuzu S s Havuzu 5 300x227

Süs Havuzu

Süs Havuzu süs havuzu Süs Havuzu S s Havuzu 7 300x200

Süs Havuzu

Süs Havuzu Fiyatları

Süs havuzu fiyat açısından değişiklik göstermektedir. Bunun da asıl sebeplerinden birisi, havuz için harcanacak olan ek masraflardır. Kimi havuzların farklı özelliklerinin her alması, fiyatı doğal olarak arttırabilecektir. Farklı özellikler arasında ışık sistemleri gelebilmektedir. Üretim aşamasından daha yoğun maliyetli olan havuzların fiyatları da artış gösterebilmektedir. Aynı şekilde fıskiye gibi detaylara sahip olması havuz maliyetini arttırır. Az bir bütçe varsa kişiler kendi tasarımlarını oluşturup da süs havuzu yapabilirler. Bu havuzların düzenlenmesi ve oluşturulması tamamen kişilere ait olacaktır. Eğer firmalar ile anlaşılıp havuz istenirse, ustanın işçiliği de göz ardı edilmemelidir. Ustanın fazla uğraş göstermesi işçiliği arttıracağından dolayı, daha fazla maliyetli olabilecektir. İstenirse araştırılıp kurulumu hakkında bilgi sahibi de olunabilir. Bunun yanı sıra havuz sahiplerinin havuzun bakımını da düzenli olarak yapmalıdırlar. Bakım yapılan süs havuzları daha uzun süreli olarak kullanıma imkan sağlayacaktır.

Çevre Bahçe Düzenleme

Çevre Düzenleme

Bahçeye sahip olan kişilerin en çok vakit geçirmeyi sevdiği alandan birisi olduğu görülmektedir. Bu alanların da olabildiğince güzel bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Kişilerin kış mevsimlerinde oluşturabilecekleri bahçeler arasında olan kış bahçeleri de yine bu çevre düzenlemenin içerisinde sayılmaktadır. Bunun yanı sıra bahçe için oluşturulabilecek olan tüm düzenlemeler ve farklılaştırmaları çevre düzenleme içerisine girer.

Kişilerin bahçe için farklı düzenlemeler yapabilmeleri adına kimi zaman bir mimar ile anlaşmaları önerilmektedir. Bütçeye göre bu anlaşmanın yapılabileceği görülür. Fakat kişilerin kendi imkanları doğrultusunda çevre düzenleme yapmaları gerekiyorsa, hayal güçlerine bağlı olarak değişiklik gösteren düzenlemeler yapabilecekleri söylenebilmektedir.

Çevre Bahçe Düzenleme whatsApp teklif iste

Çevre Düzenleme Çevre Bahçe Düzenleme cevre duzenleme 300x225

Çevre Düzenleme

Bahçe Düzenlemesi

Çevre düzenlemesi içerisinde yer alan bahçe düzenlemesi, kişilerin zevklerine uygun olan bir dekorasyonu ortaya çıkarmalarına imkan sağlamaktadır. Öncelikle kişilerin zevk ve ihtiyaçları belirlenmeli, sonrasında alanın imkanına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Kişiler eğer bahçe içerisinde bir havuza sahip olmak istiyorlarsa, bu sahip olacakları havuzun cinsi önceden belirlenmelidir. Eğer bahçe alanı büyük ise prefabrik havuzlar da bu alan içerisinde yer alabilir.

Prefabrik havuzların üretimi de oldukça kolay olmaktadır. Alanın öncelikle belirli bir oranda ve derinlikte kazılması gerekmektedir. Ardından alana göre su geçirmeyen brandaların yerleştirilmesi gerekecektir. sonrasında ise beton dökme gibi işlemlerinin yapılmış olması gerekir. Bahçe üzerinde havuz oluşturulduktan sonra belli zamanlarda bu havuzların farklı kimyasallar ile temizlenmeleri, kişilerin sağlıkları açısından büyük önem teşkil etmektedir. Prefabrik havuzu bünyesinde taşıyacak kadar büyük alana sahip olmayan kişiler de süs havuzlarını tercih edebilirler. Böylece çevre düzenlemesi yapılmış olur.

 

Bahçe Dekorasyonları

Çevre düzenlemesi içerisinde yer alan bahçe dekorasyonları çok farklı şekiller ile karşımıza çıkabilmektedir. Öncelikle bahçenin cinsi belirlenmeli ve buna göre dekorasyon yapılmalıdır. Kış bahçesi için yapılabilecek olan dekorasyon önerilerinden birisi şömine olmaktadır. Hem misafirlerin davet edilebileceği hem de hoş vakit geçirilebilecek olan bu alanda şömine sayesinde sıcaklık da elde edilmiş olacaktır. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak masa gibi farklı aksesuarlar da yine kış bahçesinde kullanılabilmektedir.

Normal bahçeler için eğer yoksa yapay çimler de önerilmektedir. Her daim yeşil kalabilecek olan bu yapay çimler ile huzur da ortaya çıkmış olacaktır. Bunun yanı sıra bahçe dekorasyonlarında eğer havuz kullanılmış ise, havuzun yanında yer alabilecek olan ve yaz mevsimleri için değerlendirilmesi gereken bir ayrıcalık olarak plaj koltukları yer alabilir. Böylece hem havuzda huzur sağlamak hem de yaz mevsimlerinde havuzu değerlendirmek mümkün hale gelecektir.

Çevre düzenleme için yapılabilecek olan en büyük önerilerden birisi de alanın büyüklüğüne göre aksesuar kullanımıdır. Kişilerin isteklerine göre bahçe içerisinde de masaya yer verebilecekleri söylenebilir. Ayrıca ağaçlar ile birlikte düzenleme de yapılabilecektir. Farklı çiçekler ekilebilir ve bahçede görsel haz sağlanabilir.

Bahçe Düzenlemesi İçin İpuçları

Bahçe düzenlemesi yapılırken kimi ipuçlarına uymak bahçenin daha çok kullanışlı bir halde olmasına imkan tanıyacaktır. Öncellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, alan değerlendirmesidir. Alana göre eşya seçimi büyük önem taşır. Bahçenin daha ferah bir şekilde kullanılabilmesi adına dengeli bir eşya dağılımı yapılmalıdır. Bunun haricinde istenilen tüm ürünlerin bahçe içerisinde kullanılabilmesi için, seçilen ürünlerin boyutlarının iyi ayarlanması gerekecektir. yoksa bahçe çok boğucu olabilir. Yeşili sevenler için bahçede farklı türde fideler de kullanılabilir. Bu fidelerin de mevsime uygun olarak yapılması daha büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca oturmak  için farklı minderler ile oturma köşeleri de bahçe düzenlemesinin içerisinde yer alabilecek olan unsurlardan birisidir.

Bahçe Taş Duvarı Fiyatları

Bahçe Taş Duvarı Fiyatları

Bahçe Taş Duvarı fiyatları modelleri evin ya da uygulanacak olan alanın genişliğine göre tercih edilmelidir. Ayrıca bu duvarları ören ustalar da bulunmaktadır. Ustalar yardımı ile daha önce Bahçe Duvarı örmemiş olan kişiler, daha kaliteli bir şekilde duvar örme imkanına sahip olabileceklerdir.

Bahçe Duvarı fiyatları duvarın maddesine göre farklılık gösterebilecektir. Aynı şekilde alınacak olan Bahçe Duvarılar, metreye bağlı olarak da farklılık gösterebilmektedir. Kimi zaman Bahçe Duvarı maddelerinin satıldığı yerde usta imkanı da bulunmaktadır. Aynı şekilde ustanın işçiliğine bağlı olarak da fiyatların değişebileceğini söylemek mümkündür.

bahçe duvarı fiyatları Bahçe Taş Duvarı Fiyatları whatsApp teklif iste

Bahçe Duvarı

Son dönemlerde modern tarzda evler oluşturabilmek adına yapılan düzenlemeler de yoğun bir şekilde artış gösteren modellere sahip olmaktadır. Bahçe gibi alanlarında ya da evlerin içlerinde uygulanan Bahçe Duvarı modelleri de kolay bir şekilde temizlenebilme ayrıcalığına sahip olduğu için tercih edilmektedir. Alana göre değişebilecek olan modeller çok farklı çeşitleri bünyesinde barındırır. Kişilerin kendilerinin de örebileceği ya da farklı boyama teknikleri ile değiştirebilecekleri bu teknik, farklılığı da ortaya koyar. Ayrıca modellerin evin ya da bahçenin dekorasyonuna göre değişebilecektir. Çok farklı renk tonlarında da oluşmakta olan bu duvar modelleri, fiyat açısından da kaliteye göre farklılaşmaktadır.

Bahçe Duvarı Nasıl Uygulanır

Metodunu öğrendikten sonra Bahçe Duvarı uygulamanın da oldukça kolay olduğu görülebilecektir. Kişilerin malzemelere göre uygulayabileceği bu modern görünümün nasıl yapıldığı da belirtilmiştir.

Öncelikle Bahçe Duvarı yapmanın asıl önemli konusu deneyimdir. Bir süre alıştıktan sonra çok daha kolay bir hale geleceği söylenebilir. Ayrıca malzemeler elde edildikten sonra özellikle harcın maddesine yani çimentoya dikkat edilmelidir. Çimentonun olabildiğince kalın olması, taşların daha sabit olmasını sağlayacaktır. Her taşın yanına ve üstüne kalın bir tabaka ile sürülecek olan çimentonun, daha çok kaliteli bir duvar yapacağını da göz ardı etmemek gerekmektedir. Bunun yanı sıra duvarın oluşturulurken taşların da düzgün bir sırada devam etmesi, görünüş olarak daha iyi olmasını sağlayacaktır. Taşların düzgün bir halde durabilmesi için de boyutlarına dikkat edilmeli ve ona göre Bahçe Duvarı örülmelidir.

Bahçe Duvarı Fiyatları bahçe duvarı fiyatları Bahçe Taş Duvarı Fiyatları Bah e Duvar  Fiyatlar  11 300x214

Bahçe Duvarı Fiyatları

Kimi zaman son dönemlerde oldukça kolay olan ve sadece görünüş için seçilen köpük şeklinde Bahçe Duvarılar da tercih edilmektedir. Bunların da duvara yapıştırılabilme özellikleri bulunmaktadır. Duvara yapıştırılan modellerin tercih edildiğinde, duvara yapıştırmayı sağlayacak olan maddellerin de temin edilmesi ve eğer duvar düz değilse, düzgün durabilmesi açısından köpüklerin boyutunun ayarlanması gerekmektedir.

Bahçe Duvarı Modelleri

Son zamanlarda köpük şeklinde oluşturulan Bahçe Duvarılar tercih edilmektedir. Bu modellerin kolay bir uygulanma yöntemi olduğu için tercih edildiği söylenebilir. Model açısından da teknoloji ile bağdaştığı ve farklı renklerin ortaya çıktığı için olabildiğince çok çeşitli olduğu söylenebilecektir. Genellikle bu modeller evlerin dekorasyonuna göre tercih edilmelidir. Evlerin daha aydınlık ve geniş olabilmesi açısından açık renkli olan modeller kullanılabilecektir. Koyu olan renklerin de olabildiğince modern tarzda gösterdiği de söylenebilir.

Bahçe Duvarı Fiyatları bahçe duvarı fiyatları Bahçe Taş Duvarı Fiyatları Bah e Duvar  Fiyatlar  7 300x225

Bahçe Duvarı Fiyatları

Bahçe Duvarı Temizliği

Bahçe Duvarı modellerinin hemen hemen hepsinin temizliği de oldukça kolaydır. Bu malzemelerin kimyasal olan maddeler ile bir araya geldiği için bozulma tehlikesi bulunmaktadır. Evlerin Bahçe Duvarı yapılmış olan bölümlerinde genellikle hafif ıslak bez önerilmektedir. Kimyasal maddeler ile silindiği zaman kimi modellere zarar verebilecektir. Bundan dolayı da çok fazla ıslak olmayan bir bez yardımı ile duvar silerkenki uygulama gerçekleştirilebilecektir.

Son dönemlerde Bahçe Duvarılar için oluşturulmuş olan temizleme maddeleri de bulunmaktadır. İlk günkü kalitesinden ödün vermeyecek olan Bahçe Duvarılar için bu maddeler de genellikle açık alanlarda uygulanabilecektir.

Bahçe Duvarı Fiyatları bahçe duvarı fiyatları Bahçe Taş Duvarı Fiyatları Bah e Duvar  Fiyatlar  3 300x225

Bahçe Duvarı Fiyatları