Çevre Düzenleme

Bahçeye sahip olan kişilerin en çok vakit geçirmeyi sevdiği alandan birisi olduğu görülmektedir. Bu alanların da olabildiğince güzel bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Kişilerin kış mevsimlerinde oluşturabilecekleri bahçeler arasında olan kış bahçeleri de yine bu çevre düzenlemenin içerisinde sayılmaktadır. Bunun yanı sıra bahçe için oluşturulabilecek olan tüm düzenlemeler ve farklılaştırmaları çevre düzenleme içerisine girer.

Kişilerin bahçe için farklı düzenlemeler yapabilmeleri adına kimi zaman bir mimar ile anlaşmaları önerilmektedir. Bütçeye göre bu anlaşmanın yapılabileceği görülür. Fakat kişilerin kendi imkanları doğrultusunda çevre düzenleme yapmaları gerekiyorsa, hayal güçlerine bağlı olarak değişiklik gösteren düzenlemeler yapabilecekleri söylenebilmektedir.

Çevre Bahçe Düzenleme whatsApp teklif iste

Çevre Düzenleme  Çevre Bahçe Düzenleme cevre duzenleme 300x225

Çevre Düzenleme

Bahçe Düzenlemesi

Çevre düzenlemesi içerisinde yer alan bahçe düzenlemesi, kişilerin zevklerine uygun olan bir dekorasyonu ortaya çıkarmalarına imkan sağlamaktadır. Öncelikle kişilerin zevk ve ihtiyaçları belirlenmeli, sonrasında alanın imkanına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Kişiler eğer bahçe içerisinde bir havuza sahip olmak istiyorlarsa, bu sahip olacakları havuzun cinsi önceden belirlenmelidir. Eğer bahçe alanı büyük ise prefabrik havuzlar da bu alan içerisinde yer alabilir.

Prefabrik havuzların üretimi de oldukça kolay olmaktadır. Alanın öncelikle belirli bir oranda ve derinlikte kazılması gerekmektedir. Ardından alana göre su geçirmeyen brandaların yerleştirilmesi gerekecektir. sonrasında ise beton dökme gibi işlemlerinin yapılmış olması gerekir. Bahçe üzerinde havuz oluşturulduktan sonra belli zamanlarda bu havuzların farklı kimyasallar ile temizlenmeleri, kişilerin sağlıkları açısından büyük önem teşkil etmektedir. Prefabrik havuzu bünyesinde taşıyacak kadar büyük alana sahip olmayan kişiler de süs havuzlarını tercih edebilirler. Böylece çevre düzenlemesi yapılmış olur.

 

Bahçe Dekorasyonları

Çevre düzenlemesi içerisinde yer alan bahçe dekorasyonları çok farklı şekiller ile karşımıza çıkabilmektedir. Öncelikle bahçenin cinsi belirlenmeli ve buna göre dekorasyon yapılmalıdır. Kış bahçesi için yapılabilecek olan dekorasyon önerilerinden birisi şömine olmaktadır. Hem misafirlerin davet edilebileceği hem de hoş vakit geçirilebilecek olan bu alanda şömine sayesinde sıcaklık da elde edilmiş olacaktır. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak masa gibi farklı aksesuarlar da yine kış bahçesinde kullanılabilmektedir.

Normal bahçeler için eğer yoksa yapay çimler de önerilmektedir. Her daim yeşil kalabilecek olan bu yapay çimler ile huzur da ortaya çıkmış olacaktır. Bunun yanı sıra bahçe dekorasyonlarında eğer havuz kullanılmış ise, havuzun yanında yer alabilecek olan ve yaz mevsimleri için değerlendirilmesi gereken bir ayrıcalık olarak plaj koltukları yer alabilir. Böylece hem havuzda huzur sağlamak hem de yaz mevsimlerinde havuzu değerlendirmek mümkün hale gelecektir.

Çevre düzenleme için yapılabilecek olan en büyük önerilerden birisi de alanın büyüklüğüne göre aksesuar kullanımıdır. Kişilerin isteklerine göre bahçe içerisinde de masaya yer verebilecekleri söylenebilir. Ayrıca ağaçlar ile birlikte düzenleme de yapılabilecektir. Farklı çiçekler ekilebilir ve bahçede görsel haz sağlanabilir.

Bahçe Düzenlemesi İçin İpuçları

Bahçe düzenlemesi yapılırken kimi ipuçlarına uymak bahçenin daha çok kullanışlı bir halde olmasına imkan tanıyacaktır. Öncellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, alan değerlendirmesidir. Alana göre eşya seçimi büyük önem taşır. Bahçenin daha ferah bir şekilde kullanılabilmesi adına dengeli bir eşya dağılımı yapılmalıdır. Bunun haricinde istenilen tüm ürünlerin bahçe içerisinde kullanılabilmesi için, seçilen ürünlerin boyutlarının iyi ayarlanması gerekecektir. yoksa bahçe çok boğucu olabilir. Yeşili sevenler için bahçede farklı türde fideler de kullanılabilir. Bu fidelerin de mevsime uygun olarak yapılması daha büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca oturmak  için farklı minderler ile oturma köşeleri de bahçe düzenlemesinin içerisinde yer alabilecek olan unsurlardan birisidir.